Reovesi võib jõuda pinna- ja põhjavette, kui reoveepuhastussüsteemid ei tööta nii nagu peaks. Olukorra parandamiseks hinnatakse kinnistute reoveepuhastussüsteemide seisukorda ja toimimist, et teha kindlaks praegune olukord ja uurida investeeringute vajadust süsteemide uuendamiseks. Selleks viiakse läbi küsitlus Ida- ja Lääne-Virumaa elanike seas, kes elavad kuni 50 elanikuga külades. Suurema tähelepanu all on ka tööstuste ja asulate reoveepuhastid ja heitvee väljalasud.

Küsitluse tulemusena luuakse üksikmajapidamistes kasutatavate reoveepuhastussüsteemide andmebaas, mis on oluline ja vajalik omanike nõustamiseks ja juhendamiseks. Samuti on see abiks üksikute reoveepuhastussüsteemide ehitamisel või rekonstrueerimisel, et tagada nõuetekohane reovee käitlemine.

Projekti rahastavad Euroopa Komisjoni LIFE programm ja Eesti riik. LIFE programmi rahastusleping nr LIFE17 IPE/EE/000007.  LIFE programm on Euroopa Komisjoni finantsinstrument, millega rahastatakse keskkonnaprojekte Euroopa Liidus juba üle 20 aasta. See on ainuke otseselt keskkonnale suunatud rahastamisvahend, mis toetab liidu keskkonnapoliitika arengut ja elluviimist.

Lifecleanest.ee
cleanest@kliimaministeerium.ee
Alutaguse vald Eesti Geoloogiateenistus Eest Maaülikool Eesti Rahvusringhääling Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit Kadrina vald Keskkonnaagentuur Lüganuse vald Rakvere linn TalTech Vinni vald Viru-Nigula vald Keskkonnaamet Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda Rakvere vald Eesti Keskkonnauuringute Keskus The Rivers Trust Teaduskeskus AHHAA Kliimaministeerium Riigimetsa Majandamise Keskus Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus Maaeluministeerium Narva linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnaplaneerimise amet