Keskkonnahoiu ja -kaitse tegevuste edukuse aluseks on elanikkonna keskkonnateadlikkus. Seetõttu toimub avalikkusega pidev suhtlus läbi erinevate meediakanalite ja projekti teemadega seotud ürituste korraldamise kaudu. Toimuvad teaduskohvikud, loodusõhtud, looduslaagrid ja muud keskkonnateadlikust suurendavad üritused ja tegevused.

AHHAA teadusekeskuses valmisid vee- ja keskkonnateemaline püsinäitus, ränd-eksponaadid ja teadusteatri etendus. Keskkonnaamet korraldab kokku 20 loodusõhtut, kus tutvustatakse projekti tegevusi ja saavutusi.
2020. aastal toimusid lastele ja noortele suunatud joonistusvõistlus ja fotokonkurss ning esimene looduslaager Käsmus.

Aasta lõpus avati Rakveres Soolikaoja avastusrada. Kokku korraldatakse kolm fotokonkurssi ja viis laagrit.
Lisainfot keskkonnateadlikkust suurendavate ürituste kohta leiab Keskkonnaameti Facebooki lehelja projekti Facebooki lehel Virumaa veed puhtaks.

Projekti rahastavad Euroopa Komisjoni LIFE programm ja Eesti riik. LIFE programmi rahastusleping nr LIFE17 IPE/EE/000007.  LIFE programm on Euroopa Komisjoni finantsinstrument, millega rahastatakse keskkonnaprojekte Euroopa Liidus juba üle 20 aasta. See on ainuke otseselt keskkonnale suunatud rahastamisvahend, mis toetab liidu keskkonnapoliitika arengut ja elluviimist.

Lifecleanest.ee
cleanest@kliimaministeerium.ee
Alutaguse vald Eesti Geoloogiateenistus Eest Maaülikool Eesti Rahvusringhääling Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit Kadrina vald Keskkonnaagentuur Lüganuse vald Rakvere linn TalTech Vinni vald Viru-Nigula vald Keskkonnaamet Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda Rakvere vald Eesti Keskkonnauuringute Keskus The Rivers Trust Teaduskeskus AHHAA Kliimaministeerium Riigimetsa Majandamise Keskus Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus Maaeluministeerium Narva linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnaplaneerimise amet